Tématické zájezdy do Anglie

Velká Británie byla v posledních deseti letech cílem našich zájezdů za poznáním kultury národa, o kterém se všichni žáci učí. Ti pak získávají povědomí o historických událostech (návštěvy hradů, zámků, muzeí, ...), zeměpisných specifikách (časová pásma, ...) a samozřejmě také o kulturních zvyklostech a zvláštnostech anglického národa - býváme totiž ubytovaní v anglických rodinách, kde naši žáci mají možnost v reálném prostředí komunikovat anglicky s rodilými mluvčími.

Z počátku jsme cílili zejména na Londýn a jeho okolí (ten je mimochodem cílem každého zájezdu), později jsme k programu zájezdu přidali další evropské destinace, které leží při cestě to Londýna. Těmi byly například Francie (Paříž a její okolí, Versailles), Holandsko (Amsterdam s jeho světoznámými grachty) nebo Belgie (Brusel, Atomium). Ve Velké Británii jsme také navštívili městečka Dover se středověkým hradem , Canterburry s proslulou katedrálou nebo Portsmouth, přístavní město s nezbytnými loděmi (plachetnicemi počínaje  a moderními křižníky konče), které si lze do detailu prohlédnout.

Nezbytným místem našich zájezdů jsou zábavní parky - z počátku jsme jezdili do Legolandu nedaleko Londýna, v roce 2019 jsme navštívili Chessington Theme Park.

Cesty za poznáním na Západ podnikáme nepravidelně ve 3-4 letých cyklech.

Seznam našich cest

rok 2009 náš první zájezd do Londýna a Portsmouthu