Přátelství v Chemnitz

Žáci a žákyně naší školy se v posledních letech (od roku 2016) zúčastňují mezinárodního projektu s partnerskou školou Oberschule Am Flughafen v německém Chemnitz. Cílem projektu je přiblížit všem zúčastněným českou a německou kulturu (např. projekt Meine - deine Kultur). V programu jsou také návštěvy historických míst, kulturních akcí (např. výstava "Ty jsi umění"), sportovní aktivity apod. Pěknou akcí byla také příprava oběda. Žáci tehdy škrábali, krájeli, sekali, ... a i když se všichni snaží se domluvit německy, u této akce se ukázalo, že často stačí ruce a nohy, aby se všichni domluvili.

Z dalších aktivit těchto návštěv : krasobruslení, hraní karetních adeskových her, promítání fotografií, různorodé úkolu ve zručnosti, workshop upcyclingu, piknik v parku, projížďka na lodičkách a další.