ZŠ Stříbrnická prodávala výrobky na Ústeckých Velikonocích

ZŠ Stříbrnická prodávala výrobky na Ústeckých Velikonocích

Publikováno: 10.4.2024 Autor(ka): Tereza Herbstová

Základní škola Stříbrnická se zapojila do prodeje výrobků na akci Ústecké Velikonoce.

Mezi třemi školami, které měly možnost uskutečnit prodej dětských výrobků na trzích Ústeckých Velikonoc na Lidickém náměstí, byla i naše základní škola. Tuto příležitost využila třída 7. B pod vedením třídního učitele Oldřicha Ježka a asistentky Adély Zapadlové. TI společně s dětmi připravili široký sortiment výrobků z různých materiálů, včetně keramiky, papíru a vlny. Ve středu 27. března pak děti samy prodávaly výrobky ve stánku na trzích.

Účast na akci byla velmi úspěšná a většina výrobků byla prodána. Tímto způsobem žáci získali finanční prostředky, které nyní mohou využít podle svého uvážení, například na organizaci školního výletu či jiné společné akce. Tato aktivita nejenže posílila spolupráci mezi žáky a učiteli, ale také přinesla praktický a zábavný zážitek, který obohatil jejich školní prostředí a zároveň podpořil jejich finanční gramotnost a zodpovědnost. Žáci se tímto způsobem učí plánovat a hospodařit s finančními prostředky, což je důležitý krok k samostatnosti a nezávislosti v jejich budoucím životě.

 

Děkujeme Magistrátu města Ústí nad Labem za příležitost a našim žákům za zájem a reprezentaci školy!