ZŠ Stříbrnická a volejbalové žně

ZŠ Stříbrnická a volejbalové žně

Publikováno: 13.4.2024 Autor(ka): Adéla Zapadlová

Ve dnech 5. a 9. dubna se v našem městě uskutečnily další z každoročních soutěží pro základní školy – okresní kola dívek a chlapců ve volejbale. Organizátorem a garantem těchto prestižních turnajů byly ZŠ Vinařská a ZŠ Rabasova, na které se oba turnaje také odehrály. 

Jako první do turnaje v pátek 5. dubna nastoupili chlapci. Smutným faktem zůstává, že z celého okresu Ústí nad Labem se přihlásilo jen 5 škol, tedy 5 družstev, která se utkala systémem „každý s každým“ na dva hrané sety.  Naši reprezentanti zúročili své zkušenosti, technickou i taktickou vyzrálost i výborné fyzické předpoklady a ovládli tak celý turnaj bez ztráty jediného setu! Po porážkách ZŠ Elišky Krásnohorské, ZŠ Chlumec, ZŠ Rabasova a ZŠ Vojnovičova se dostali do čela a obsadili zasloužené 1. místo. Výborný herní projev, naprostá dominance i zlatá medaile jsou navrch ozdobeny faktem, že jsme tímto postoupili do krajského kola, které se koná 22. května v Jirkově. Zde se utkají s vítězi dalších okresních kol Ústeckého kraje. 

Turnaj dívek se uskutečnil v úterý 9. dubna na témže místě. V tomto turnaji byla situace naprosto odlišná, alespoň co do počtu přihlášených škol. Pro 12 přihlášených družstev museli organizátoři zcela změnit hrací systém. Snažili se, aby byl zvolený systém co nejspravedlivější pro všechny. Vytvořili 4 skupiny po třech týmech, kde se opět hrálo systémem „každý s každým“. Vítězové skupin postupovali rovnou do čtvrtfinále a družstva umístěná na 2. a 3. místě pak dostala šanci v dalších zápasech na totéž. Tímto byla zajištěna možnost probojovat se zpět na horní příčky. 

I přes těžké a vyrovnané zápasy naše dívky skupinu naprosto ovládly a na soupeře si pak musely dlouho počkat. A že tedy ZŠ Vinařská, která se do čtvrtfinále probojovala, byla skutečně přetěžký soupeř. Alespoň v prvním setu, který vyhrála 15:9. Ovšem neskutečné se stalo faktem. Jedna naše nejmenovaná hráčka šla na podání a podala patnáctkrát za sebou. Něco byla esa, něco chyby soupeře, něco úspěšné bloky či náš skvělý útok. I přes toto vysvětlení vypadá výsledek 15:0 naprosto strašně.  

I v semifinále s Gymnáziem Dr. Šmejkala jsme první set po tuhém boji prohráli 16:14. I zde naše družstvo dokázalo nepříznivý stav otočit a druhý set vyhrát 15:5, čímž jsme se probojovali do finále. Tam na nás čekala ZŠ České mládeže, soupeř doposud neporažený a bohužel pro nás i k neporažení. Jejich výjimečná hráčka, výškově i volejbalově prakticky, nešla zastavit a přestože taktika soupeře byla jasná a průhledná, naše dívky nenašly způsob, jak ji obejít. Ve finále dívky prohrály dvakrát 15:8 a po právu jim náleží krásné druhé místo a stříbrná medaile. 

Oběma družstvům děkujeme za perfektní reprezentaci naší školy, za skvělé výsledky a umístění, za příkladnou bojovnost, nasazení a volejbalový um a v neposlední řadě i za hru fair play, která je v mládežnických soutěžích tak potřebná. Chlapcům ještě navíc držíme palce v krajském finále, kde by se dal, při takto kvalitní sestavě, uhrát rovněž krásný výsledek. 

Takže – sportu zdar!!