Ukázková hodina baseballu

Ukázková hodina baseballu

Publikováno: 19.4.2022 Autor(ka): Barbora Štěpánová

V pondělí 11.4.2022 nás navštívil nadhazovač Tomáš Duffek z klubu Eagles Praha, který v roce 2021 překonal hranici 800 SO a zároveň se stal historicky nejúspěšnějším nadhazovačem v historii Eagles s 83 vítězstvími.  

S dětmi si zahrál hru Bee ball, což je jednoduchá hra, která vychází z pálkovacích sportů (baseball a softbal). 

Do zápasu nastupují dvě družstva. Družstva se střídají ve hře na pálce a v poli. Družstvo na pálce odpaluje míč ze stativu (stojanu) plastovou pálkou a pěnovým míčkem a snaží se včas doběhnout na metu a získávat tak body. Družstvo v poli se snaží co nejdříve zabránit družstvu na pálce body získat a vyřadit pálkaře. 

Všem skládáme obrovskou poklonu, zejména proto, že tuto hru hráli úplně poprvé a výsledky byly skvělé.