Účast žáků ZŠ  Stříbrnická na závodech Dračích lodí: Více než jen výsledek

Účast žáků ZŠ Stříbrnická na závodech Dračích lodí: Více než jen výsledek

Publikováno: 30.4.2024 Autor(ka): Tereza Herbstová

Na pátečních závodech v párovém veslování na Dračích lodích se ukázala síla a odhodlání žáků naší školy. I přes náročnou konkurenci a absenci umístění na stupních vítězů, děti i učitelé tělocviku odcházejí s pocitem naplnění a obohacení.

Soutěž, která se konala za slunečného počasí, přilákala talentované sportovce z okolních škol. Zástupci ZŠ Stříbrnická tvořili tým složený ze dvou učitelů tělocviku a devatenácti odvážných dětí z druhého stupně, kteří se poprvé postavili na startovní čáru závodní dráhy. I přes relativně krátkou dobu přípravy dokázali závodit s nasazením a elánem.

I když se posádka neumístila na předních příčkách, děti zůstaly nadšené a plné energie. Zážitek z účasti a možnost reprezentovat svou školu byly pro ně cennější než jakékoliv umístění.

"Těšíme se na příští rok, kdy se opět postavíme na startovní čáru a budeme bojovat o lepší umístění," říká jeden ze žáků, který se účastnil závodů.

Pro žáky ZŠ Stříbrnická tak tato zkušenost představuje nejen sportovní výzvu, ale také příležitost k učení se, teamworku a posilování jejich důvěry ve vlastní schopnosti. A i když možná tentokrát nebyli na vrcholu žebříčku, jejich odhodlání a nasazení je jistě posunulo o krok blíže k jejich osobním cílům a úspěchům.

Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k umístění!