ŠVP Sloup 2.B a 3.A

ŠVP Sloup 2.B a 3.A

Publikováno: 26.5.2023 Autor(ka): Barbora Štěpánová

Třídy 2.B a 3.A jsou zpět v plném počtu ve škole a už jen s nostalgií vzpomínají na krásné žážitky uskutečněné ve škole v přírodě ve Sloupu v Čechách, kde pobývaly v týdnu od 15.5. do 19.5.2023.

Během pobytu žáci prozkoumali skalní divadlo, kde uskutečnili i pohádkové představení, nebáli se vystoupat na rozhlednu Na Stáži a rozhlédnout se do okolí. Nejatraktivnější však byla pěší návštěva sklárny v Lindavě. Tam jsme viděli i zakladatele sklárny A JE TO, a rovněž skláře, kteří spolupracovali s Bořkem Šípkem. A to jsme se ještě stihli učit a plnit didaktické úkoly v přírodě. Plně jsme také využili spostoviště v areálu RS Doly Bílina při hře s míči, švihadly, ping-pongem a podobně. Vždy jsme nabrali nové síly při chutném jídle, v pohodlném ubytování.

Ani nevlídné počasí nás nezastavilo. Všichni se zdokonalili v samostatnosti, kamarádství a týmové spolupráci. Vznikla nová přátelství mezi druháky a třeťáky, což učitelky mile překvapilo.