Školní šachový turnaj

Publikováno: 31.10.2023 Autor(ka): Tereza Herbstová

Ve čtvrtek 12. října 2023 proběhl ve škole turnaj v šachu, kterého se zúčastnilo téměř třicet žáků. Turnaj probíhal ve dvou věkových kategoriích. V kategorii prvního stupně se zcela suverénním vítězem stal Jan Brodský, který vyhrál všechny své partie. Někteří druháci zatápěli svým starším soupeřům a dočkali jsme se několika překvapivých výsledků. Na druhém stupni byla hra vyrovnanější a o vítězovi se rozhodovalo až v samotném závěru. Tím se nakonec stal Marek Staubmann, který dokázal zachovat chladnou hlavu v klíčové partii s Michalem Černohouzem.

Zvláštní cenu převzala Klára Štrougalová, která měla odvahu se postavit svým soupeřům jako jediná dívka na turnaji. A rozhodně nebyla do počtu, v pěti partiích si připsala dvě vítezství a jednu remízu. Celý turnaj provázela přátelská atmosféra a dobrá nálada všech zúčastněných. Na základě výsledků budou sestavena družstva pro reprezentaci školy v okresním kole šachového přeboru škol, kde budeme našemu výběru držet palce.

Konečné pořadí – první stupeň: 1. místo – Jan Brodský, 2. místo – Ondřej Mráček, 3. místo – Vojtěch Baran.

Druhý stupeň: 1. místo – Marek Staubmann, 2. místo – Kryštof Krucký, 3. místo – Michal Černohouz.

Tagy

šachy - turnaj