Projektový den s basketbalem

Projektový den s basketbalem

Publikováno: 15.4.2022 Autor(ka): Barbora Štěpánová

Ve středu 6. 4. 2022 naši školu navštívili čtyři extraligoví hráči basketbalu původem z USA – Delvon Johnson, Kaleb Joseph, Delano Spencer a Spencer Svejcar, kteří v současné době hrají za basketbalový tým Sluneta v Ústí nad Labem. Pro děti si připravili pár cvičení s basketbalovým míčem, například dribling  nebo střelbu na koš s dvojtaktem, či různé techniky střelby. Nechyběla ani anglická konverzace mezi žáky a hráči a jejich vzájemné představení.   

Po focení a tréninku dvou sedmých tříd v tělocvičně se basketbalisté přesunuli do 8. D, kde na ně čekala prezentace tří žákyň na téma českých tradic. Hráči se seznámili s velikonočními, vánočními a dušičkovými tradicemi a zvyklostmi, vyzkoušeli si náročnost české výslovnosti při čtení a kvízu, který si pro ně žákyně připravily. Na oplátku nám hráči představili sebe a svou dosavadní sportovní kariéru i státy, kde působili. Na slepé mapě Spojených států amerických žáci hledali státy, odkud jednotliví basketbalisté pocházejí. Celou prezentaci a diskuzi zakončila autogramiáda hráčů, kde si žáci mohli nechat podepsat trička, fotky nebo basketbalový míč.   

Celodenní program doprovázelo společné focení basketbalistů s jednotlivými třídami a také celoškolní focení.