Olympijský víceboj UJEP 6.A

Olympijský víceboj UJEP 6.A

Publikováno: 8.12.2023 Autor(ka): Barbora Štěpánová

Dnes třída 6.A reprezentovala naši školu na Olympijském víceboji na UJEPu. Výjimečným hostem této akce byla Šárka Kašpárková, která je českou olympijskou medailistkou v trojskoku a mistrní ve skoku do výšky a dálky. 

Z našich žáků se umístila Anastázie Böhmová na 2. místě. Gratulujeme. Všichni žáci si akci moc užili.  

A jak dnešní den probíhal? Nejdříve jsme si připomněli myšlenky nejen Olympijského víceboje (diplomu i odznaku), ale i všech sportů. Především pojmy jako spolupráce, disciplína a fair play chování. Probírali jsme i problematiku obezity dětí a menší zájem o sport v současné době.  

V teoretické části nám Šárka Kašpárková vyprávěla o sportovním prostředí, úspěších, radostech i prohrách, které jsou nedílnou součástí života sportovce. Měli jsme možnost položit Šárce Kašpárkové mnoho otázek, na které nám odpověděla.  

V druhé části jsme plnili 4 disciplíny- člunkový běh 4x10m, hod medicinbalem, trojskok a BlazePod, pro nás nová a hodně zajímavá hra.