Olympiáda v anglickém jazyce 2024

Olympiáda v anglickém jazyce 2024

Publikováno: 7.2.2024 Autor(ka): Adéla Zapadlová

Soutěž v anglickém jazyce se na naší škole těší velké oblibě u žáků i angličtinářů. Letošního ročníku se zúčastnilo 80 žáků 6. až 9. ročníků ve dvou kategoriích. ročným testem ověřujícím poslechové a čtecí dovednosti a znalosti reálií anglicky mluvících zemí se do finále probojovalo 10 nejúspěšnějších kandidátů z každé kategorie. Ti pak v přátelské atmosféře předvedli své vyjadřovací schopnosti a pohotovost před dvoučlennou porotou, se kterou diskutovali na vylosované téma. V kategorii I.A suverén zvítězila jedna z nejmladších účastnic soutěže Eliška Špulková ze 6. B. V kategorii II.A se na prvním místě umístila Kristýna Khynychová z 9. B. Na druhých příčkách skončili Filip Babický ze 7.A a Anna Búllová z 9. B a na třetích místech Sára Sotonová z 6. B a Marek Staubmann z 8.B. Vítězům držíme palce do okresního kola soutěže.