Ohlédnutí za ŠvP s lyžováním v Rakousku 2024

Ohlédnutí za ŠvP s lyžováním v Rakousku 2024

Publikováno: 22.2. 2024 Autor(ka): Jakub Ševcovic

Na konci měsíce února vyrazil výběr žáků z druhého stupně ZŠ Stříbrnické na školu v přírodě s lyžováním na jih Rakouska, a to téměř až k italským hranicím. Skupina se skládala ze zkušených lyžařů, ale zúčastnili se i úplní začátečníci, kteří se poprvé v životě postavili na lyže. Žáci byli rozděleni do pěti skupin podle jejich lyžařských dovedností, ale přihlíželo se i ke kamarádským vztahům, aby si to žáci spolu na svahu náležitě užili.  

Během čtyř dní lyžovaní jsme se vydali do tří lyžařských rezortů - Matrei, Sillian a Zettersfeld. Nejvíce se žákům líbilo ve středisku Sillian, který byl přímo na rakousko-italské hranici. Do tohoto střediska jsme vzhledem k nadšení žáků jeli hned dvakrát. Oběd si vždy každý obstaral sám přímo na svahu. Žáci si mohli objednat různé dobroty od polévek, přes špagety až po tradiční trhané palačinky, které byly obzvláště oblíbené. 

Počasí vyšlo krásné a slunečné, pouze poslední den ve středisku Zettersfeld byla na vrcholcích mlha, takže pro méně zkušené lyžaře byly tyto podmínky velmi náročné. I tak vypadá lyžování v Alpách. Naštěstí nás zachránila restaurace, kde jsme se mohli ohřát, odpočinout si a nabrat síly. Z posledního lyžování jsme rovnou nastoupili do našeho autobusu a vyrazili zpět do Ústí nad Labem. Ohlasy žáků byly velmi pozitivní a prý pokud bude možnost jet příští rok znovu, určitě ji využijí! 

Tagy

ŠvP slyžováním - Lyžák