DEN S OLYMPIONIKEM - Anna Čežíková

DEN S OLYMPIONIKEM - Anna Čežíková

Publikováno: 26.9.2023 Autor(ka): Jakub Ševcovic

Anna Čežíková, rodačka z Ústí nad Labem, je česká sáňkařka, která se zúčastnila III. zimních olympijských her mládeže v Lausanne v roce 2020, kde obsadila 20. místo mezi jednotlivci a 10. místo ve štafetě.

Kvalifikovala se i na ZOH v Pekingu v únoru 2022, a to jako jediná česká sáňkařka mezi ženami.  

Jejím domovským klubem je TJ Saně Ústí, kde ji trénuje Jan Čežík. 

Olympionička Anna Čežíková, Lucie Jansová, Jakub Vepřovský a šéftrenér mládeže Jan Čežík přijali v pátek 1. 4. 2022 pozvání do naší školy, aby nám více přiblížili svou disciplínu - jízdu na saních (luge). Anna Čežíková se s námi také podělila o zážitky a zkušenosti ze závodů. 

V rámci návštěvy dětem představila výbavu sáňkaře, která obsahuje kombinézu, helmu a štít, rychlobotky a rukavice s hrabáky. Vše si mohli žáci zblízka prohlédnout a osahat. Díky přimontovaným kolečkům si mohli také vyzkoušet jízdu na dvojsaních – pro bližší představu si děti předtím vyzkoušely na lavičkách techniku správného lehu na saních. Na závěr návštěvy si děti nechaly podepsat kartičky s fotkou.