Přebor škol v orientačním běhu 2024 - okresní kolo Ústí nad Labem

Publikováno: 23.4. 2024 Autor(ka): Jakub Ševcovic
Opět skvělé výsledky v orientačním běhu žáků naší školy.
Dne 23.4. 2024 naš škola spolupořádala okresní kolo přeboru škol v orientačním běhu. Celkem se zúčastnilo neuvěřitelných 214 dětí z jedenácti základních a středních škol. Gratuluce všem, kteří se umístili na předních pozicích, a také těm kteří si orientační běh vyzkoušeli poprvé a úspěšně oběhli celou trať. Žáci naší školy navázali na skvělé výsledky z loňského školního roku účastí na republikovém finále v Terezíně (více si můžete přečíst ZDE:Republikové finále Orientačního běhu - Terezín 2023)

Nejvíce se dařilo našim žákům v kategorii D5+H5 (dívky a chlapci 4.-5. ročníků), kteří obsadili celkové 1.místo.
V týmové soutěži kategorii žáků 1.-3. tříd naši reprezentanti skončili na 2. místě a na bronzové pozici byl tým žáků z 8.-9. ročníků.
Jediná kategorie našich sportovců která nebyla na stupních vítězů byla tentokrát kategorie D7-H7.

Vyzdvihnout musíme individuální výkony žákyň a žáků ve svých věkových kategoriích:
Povejšilová Eliška       2. místo
Kubová Lucie                1. místo
Obhlídalová Andrea   3. místo
Stará Nina                      1. místo
Polák Marek                  1. místo

Fotky (KOBUL) ze závodu zde: Fotky z tratě závodu

Žáci školy napříč ročníky se mohou probojovat do nominace na krajské kolo orientačního běhu, které bude v okolí areílu ZŠ v Proboštově.
Naše škola ve spolupráci se stavitelem tratí a trenérem klubu orientačního běhu V. Linkou pořádá následující dva čtvrtky 2.5. a 9.5. 2024 tréninky, které naše žáky ještě lépe připraví na další skvělé závody na krajském kole škol.

Zájemci z řad našich žáků školy se mohou registrovat přes tento online formulář: Registrace na tréninky a nominační závod

Orientační běh je rodinný sport v podobě běžeckých závodů, který se koná v různých terénech. Cílem orientačního běhu je nalézt všechny kontroly, které jsou vyznačené na mapě. Orientační běh je sport pro všechny věkové kategorie, pro kohokoliv, kdo se rád aktivně pohybuje v přírodě.

Klub orientačního běhu Ústí nad Labem tvoří členové různých věkových kategorií, kteří si tento sport oblíbili a pravidelně se setkávají, trénují v okolí města Ústí nad Labem a jezdí na závody do okolních lokalit.

Rádi Vás přivítají. Bližší informace onajdete na KOBUL.CZ – Klub orientačního běhu Ústí nad Labem