Dětské zastupitelstvo obvodu Severní Terasa

Dětské zastupitelstvo obvodu Severní Terasa

Publikováno: 22.12.2023 Autor(ka): Tereza Herbstová

V listopadu vzniklo na popud starosty městského obvodu Severní Terasy, pana Šimanovského, Dětské zastupitelstvo tohoto obvodu. To je tvořeno 15 členy, kteří zastupují tři základní školy, které se v obvodu nachází - ZŠ Stříbrnickou, ZŠ Rabasovu a ZŠ Mírovou. Z každé ze tří škol bylo vybráno 5 žáků.

Dne 15.12 2023 byl zvolen starosta,  kterým je žák Kryštof ze ZŠ Stříbrnické a dva místostarostové a to ze ZŠ Rabasova a Mírová. Při tomto ustanovujícím zasedání byli zvolení také radní - za každou školu je radním jeden žák.

Zastupitelstvo se bude pravidelně scházet zhruba jednou za měsíc. Další zasedání se koná dne 18.1. 2024 na Úřadu městského obvodu Severní Terasy.

Gratulujeme Kryštofovi za zvolení starostou a jsme hrdí, že naši školu žáci reprezentují v tomto pilotním projektu Dětského zastupitelstva.