BASKET@School - Basketbal spojuje školy v Sasku a České republice

BASKET@School - Basketbal spojuje školy v Sasku a České republice

Publikováno: 7.2.2024 Autor(ka): Adéla Zapadlová

Dne 6. 2. 2024 zahájila Základní škola Stříbrnická 3letý výměnný program “BASKET@School - Basketbal spojuje školy v Sasku a České republice" s Gymnáziem Leo z Drážďan. Hlavní myšlenkou programu Basketbal@School je společně se spřátelenými kluby z Litoměřic a Drážďan vytvořit podmínky pro přeshraniční spolupráci škol. První část, při které se žáci navzájem seznamovali, proběhla v naší škole. Této akce se zúčastnili také zástupci basketbalových týmů DRESDEN TITANS BASKETBALL, SLUNETA, SLAVOJ BK LITOMĚŘICE a BC BASKETBALLCLUB DRESDEN. 

   Pro žáky byl připraven bohatý program zaměřený na seznámení se a poznávání odlišností mezi našimi školami i národy. Na pěti stanovištích žáci plnili různé úkoly – ochutnávání českých a německých sladkostí (spojené s popisováním chutí), učení se jednoduchým jazykovým frázím, práci s mapou aj. a hraní her zaměřených na komunikaci. Jako komunikační prostředek sloužil žákům zejména anglický jazyk. Děti se ale také navzájem učily různá česká a německá slůvka. V průběhu dalších aktivit děti vytvářely skupinovou koláž a vyzdobily si také navzájem trička na památku.    

  Po obědě a odpočinku si žáci zahráli přátelské zápasy v basketbalu a házené.  

  Návštěva žáků z Drážďan se nesla v příjemné a přátelské atmosféře. Již nyní se těšíme na naši návštěvu v Drážďanech.