VÝSLEDKY KROKOVÉ VÝZVY

VÝSLEDKY KROKOVÉ VÝZVY

Publikováno: 6.4. 2021 Autor(ka): Jakub Ševcovic

Vyhodnocení KROKOVÉ VÝZVY...

CELKOVÉ VÝSLEDKY NAJDETE V PŘILOŽENÝCH PDF SOUBORECH....

Projekt spočíval v tom, že žáci nahrají počet svých ušlých kroků přes odkaz na formulář v MS FORMS za období od 6.4.2021 - 23.5. 2021. Cílem nebyla pouze motivace k větší fyzické aktivitě, ale možnost využití mezipředmětových vztahů ve výuce podle aktuální virtuální pozice na mapě. Učitel mohl tuto pozici na mapě využít a zohlednit ve svých přípravách na hodiny v daném týdnu.

ÚVODNÍ INFORMACE:

Už je tomu nějaký ten pátek, kdy jsme byli šťastní a spokojení a užívali si T-MOBILE OLYMPIJSKÉHO BĚHU a disciplín SAZKA OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE při slunném dni na pozemku školy. Ten sportovní den si celá škola moc užila a doufali jsme, že takových dní bude víc. Kvůli pandemii Covid - 19 se tělocvičny uzavřely a žákům zbyly jen sportovní on-line výzvy či únikové hry. 

V zimním období jsme aktivity na sněhu pro žáky museli také omezit a školní bazén uzavřít. Věříme, že to již nebude dlouho trvat a že bude možné opět sportovat na venkovních sportovištích a v tělocvičnách. Teď je nám dovoleno se protáhnout při jiných předmětech či o přestávce. Pohyb je součástí našeho života a nechceme se aktivního životního stylu vzdát.  Vymysleli jsem si proto pro Vás, milí žáci a zaměstnanci, KROKOVOU VÝZVU, abyste se rozhýbali a měli opět z pohybu radost. 

Projekt spočívá v tom, že žáci nahrají počet svých ušlých kroků přes odkaz na formulář v MS FORMS za období od 6.4.2021 - 23.5. 2021. Cílem není pouze motivace k větší fyzické aktivitě, ale možnost využití mezipředmětových vztahů ve výuce podle aktuální virtuální pozice na mapě. Učitel může tuto pozici na mapě využít a zohlednit ve svých přípravách na hodiny v daném týdnu.

Kolik je potřeba kroků ?

Cesta po ČESKU (I. stupeň) NAHRAJ KROKY ZDE

  • Délka trasy během navštívení všech 13 krajských měst je celkem 1277 km.
  • Při průměrné délce dětského kroku 65 cm to vychází na 1 964 615 kroků.

Road to TOKYO (II. stupeň) NAHRAJ KROKY ZDE

  • Délka trasy z naší školy s vyzvednutím olympijského ohně v Olympii (Řecko) na zahájení olympijského ceremoniálu na Národním stadionu v Tokiu (Japonsko) je celkem 15 475 km a při průměrné délce dětského kroku 65 cm to vychází na 23 807 692 kroků. Pro naše účely celkový počet kroků upravíme a tento výsledek vydělíme 10 => 2 380 769 kroků.

ODKAZ PRO RODIČE RODIČE NAHRAJÍ KROKY ZDE (od 20.4.2021-23.5. 2021)

Jak na to ?

Žáci každé přihlášené třídy budou mít od svého TU k dispozici odkaz na formulář, do kterého budou mít možnost každý den (i zpětně) zapsat počet nachozených kroků daného dne. Každé pondělí odpoledne organizátoři krokové výzvy zveřejní na webu školy a sociálních sítích průběžné tabulky a grafy i s aktuální virtuální pozicí každé třídy. Zapojení zaměstnanci školy podle svého uvážení 'věnují' své kroky třídě nebo týmu zaměstnanců školy.

Kdy KROKOVÁ VÝZVA končí ?

Pro každou třídu nastane konec, až se dostane zpátky do Ústí nad Labem / do Tokia. Pokud to třída stihne do 23.5.2021 (2 měsíce do startu Olympijských her), dostává se do losování, kdy ředitel školy v natočeném videu, které bude umístěno na web školy, vylosuje vítěznou třídu.

Soutěže o putovní pohár vyhrává třída, která se nejrychleji dostane do cíle. Třída, která do 23.5.2021 ujde a zaregistruje nejvíce kroků, obdrží speciální bonus. Bude vyhlášen i nejlepší individuální výkon.

NOVINKOU 3. TÝDNE naší KROKOVÉ VÝZVY je možnost zapojení rodičů žáků I. i II. stupně, kteří mohou od 20.4.2021 registrovat své ušlé kroky na novém odkazu pro rodiče.  Rodiče žáků se mohou zapojit do putování po krajích naší vlasti v Cestě po ČESKU, či se též vydat na olympiádu do Japonska v soutěži Road to TOKYO. Rodiče se mohou tak vydat na stíhací jízdu studentů a zaměstnanců ZŠ Stříbrnická, protože zejména aktivní rodiče vedou své děti k aktivnímu životnímu stylu života a my všem rodičům za to děkujeme.  Zejména pak za podporu škole a pomoc při distanční výuce v tomto nestandardním školním roce.  

Tělocvik tak, jak ho známe, zatím stále není na školách povolený, a nejen tělocvikáři doufají v brzké změny. Do té doby můžeme svoji soutěživost ukázat ve školní KROKOVÉ VÝZVĚ a zároveň udělat něco pro své zdraví. Naše aktivity a snahu podporuje i český reprezentant v běhu na lyžích a naše současná jednička, Michal NovákStartoval třikrát na mistrovství světa v klasickém lyžování a jednou na zimní olympiádě, je také vicemistrem světa do 23 letMoc vás všechny zdraví a přeje vám co nejvíce ušlých kroků. Také on doufá, že vám chození vydrží, a i po skončení naší soutěže budete v budoucnu stále aktivní ve sportovních činnostech. Michal sám přes náročnou denní lyžařskou přípravu na sněhu, v posilovně, ale také na kolečkových lyžích průměrně ujde každým dnem 14 000 kroků. Dokážete se vyrovnat nejlepšímu českému běžci na lyžích?  

Takže, milé děti, vezměte mamku a taťku na procházku nebo na pěší výlet, kde můžete společně jako rodina ‘krokovat’.  

PS: Oficiální protest na výsledky:

  • Pouze přes TU a to s balíčkem oříšků k rukám J. Ševcovice. (oříšky budou vráceny, bude-li protest uznatelný)