neděle, 17 listopad 2019

Specifické vzdělávací potřeby

Zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů

Vyhláška č. 73/2004 Sb., o vzdělávání dětí, žáků a studentů se specifickými vzdělávacími potřebami dětí, žáků a studentů mimořádně nadaných, ve znění pozdějších předpisů

Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů

INDIVIDUÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ PLÁN IVP

Základní škola vypracuje IVP na základě zprávy z pedagogicko-psychologické poradny PPP nebo speciálně vzdělávacího centra SPC a na základě žádosti rodičů, žádost lze stáhnout na stránkách školy.

SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÁ PÉČE

Základní škola poskytuje SPP pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami na základě zprávy z pedagogicko-psychologické poradny PPP nebo speciálního poradenského centra SPC formou náprav, při nichž se vhodným cvičením a pomůckami snaží přispět k tomu, aby se u dítěte příznaky poruchy zmírnily a aby tak lépe prospívalo přivyučování.

PEDAGOGICKÁ INTERVENCE

Základní škola poskytuje SPP pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami na základě zprávy z pedagogicko-psychologické poradny PPP nebo speciálního poradenského centra SPC formou doučování, při kterém se snaží podpořit žáka v předmětech, ve kterých selhává, a kompenzovat nedostatečnou domácí přípravu.

INDIVIDUÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM, SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÁ PÉČE A PEDAGOGICKÁ INTERVENCE JSOU POUZE ČÁSTÍ VEDOUCÍ K USNADNĚNÍ VZDĚLÁVÁNÍ A NÁPRAVĚ SPECIFICKÝCH PORUCH UČENÍ. PRIMÁRNÍ JE CELOROČNÍ SYSTEMATICKÁ A PRAVIDELNÁ DOMÁCÍ PŘÍPRAVA A REEDUKACE DLE POKYNŮ PRACOVNÍKŮ PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKÉ PORADNY NEBO SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÉHO CENTRA.

DŮLEŽITÉ ADRESY

Pedagogicko-psychologická poradna Ústeckého kraje
Pracoviště Ústí nad Labem
Čelakovského 703/2