sobota, 19 říjen 2019

Informace

V souladu s § 164 a 166 zákona č.561/2004Sb., (školský zákon), v platném znění, § 5 vyhlášky MŠMT č.107/2005 Sb., o školním stravování, v platném znění a dle přílohy č. 2 k vyhlášce č.107/2005 Sb.,v platném znění, se určuje finanční limit potravin dle věkové skupiny strávníků.

Věkové skupiny                       finanční limit

Strávníci       7  -  10 let                           23,- Kč/oběd

Strávníci     11  -  14 let                           25,- Kč/oběd

Strávníci     15 a více let                           26,- Kč/oběd

Do jednotlivých skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosahují věku podle věkových skupin. V případě onemocnění strávníka lze vydat první den nemoci oběd do přenosných nádob. Po dobu nemoci není nárok na stravování ve školní jídelně. V době nepřítomnosti, z jakéhokoliv důvodu, je povinností stránvíka obědy vždy odhlásit. V případě zájmu o stravování v době nepřítomnosti žáka, bude cena oběda zahrnovat plné náklady na přípravu oběda.

Úhrada stravného

• bankovním převodem na účet školní jídelny (Česká spořitelna)

číslo účtu: 35 – 882 258 379/ 0800

Rodiče vyplní přihlášku ke stravování (přihlášku je možné vyzvednout v jídelně nebo stáhnout z webových stránek školy) a následně odevzdají do školní jídelny. Platbu mohou provádět trvalým příkazem (měsíčně, čtvrtletně) nebo jednorázovým příkazem měsíčně.

Částka by měla být vždy uhrazena nejdéle k 25. dni na měsíc následující. Vždy musí být uveden variabilní symbol (evidenční číslo žáka). U sourozenců musí být příkaz zaveden na každé dítě samostatně. Po doručení částky stravného bude mít strávník automaticky obědy přihlášené na následující období.

• placení stravného formou hotovostní úhrady

-          se řídí provozní dobou školní jídelny  /řád školní jídelny/, strávník obdrží doklad o zaplacení

Každý strávník si musí zakoupit čip v hodnotě 115,-- Kč, který platí po celou dobu školní docházky. Tento čip je placen formou zálohy, ale při ztrátě nebo znehodnocení si musí strávník zakoupit čip nový. Každý strávník má své konto, a pokud je na kontě dostatečná hotovost, je možné obědy objednat telefonicky, e-mailem nebo přes internet:

Prodej obědů

• pondělí                     7:15 -   8:00 hod

V době prázdnin nebo ředitelského volna se obědy neprodávají (pouze před zahájením nového školního roku). Nákup obědů na nový měsíc lze uskutečnit již měsíc předem.

Doporučení : obědy je vhodé platit převodem na účet školy.

Odhlášení obědů

Odhlášení obědů je možné osobně v prodejní době obědů pro následující den. Odhlášení obědů lze provést i telefonicky (záznamník), případně na e-mail jídelny do 6:30 hod. na týž den. Peníze za odhlášené obědy zůstávají strávníkovi na kontě a při dalším zakoupení obědů v hotovosti budou odečteny.  Telefon: 472 775 535,  e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Za neodhlášenou a neodebranou stravu se neposkytuje věcná ani finanční náhrada. Obědy na svátky, prázdniny a ředitelské volno jsou automaticky odhlášeny. Při placení bankovním převodem bude vyúčtování prováděno 1x ročně po uplynutí školního roku vždy nejpozději do 20. 7. Přeplatky se převádějí do nového školního roku. Obědy jsou automaticky objednány od nového školního roku. Na vyžádání lze přeplatek vyplatit nebo vrátit na účet. Po ukončení školní docházky na naší škole se stravné vrací na účet plátce.

Objednávání, odhlašování, výběr obědů přes internet

Ve školní jídelně obdržíte číslo zařízení k přihlášení pro objednávání stravy přes internet. Zároveň obdržíte uživatelské jméno a heslo. Přihlašovací údaje budou vydány pouze zákonným zástupcům.

Od následujícího dne po registraci v jídelně lze objednávat i odhlašovat na adrese: www.strava.cz

Pokud na kontě strávníka není dostatečný kredit, není možné objednávání stravy přes internet. Po doručení platby bude mít strávník automaticky přihlášen oběd č. 1 na následné období. Objednávání obědu č. 2 je možné tři pracovní dny předem (např. v pondělí na čtvrtek). Oběd č. 2 bude uvařen pouze při objednávce nejméně 20 porcí, nejvíce 200 porcí.

Obědy také můžete objednávat, odhlašovat případně kontrolovat stav konta či odběr obědů pomocí mobilní aplikace pro váš telefon. Návod, jak na to, najdete zde.

Výdej obědů

Zákonný zástupce (1.den nemoci)       11:35 - 11:45 hod.

Senioři                                              11:35 - 11:45 hod.

Žáci, zaměstnanci                              11:45 - 14:00 hod.

V Ústí nad Labem dne: 1. 9. 2019

Soňa Marková                                                                                                     Mgr. Michal Ševcovic

vedoucí školní jídelny                                                                                                     ředitel školy